Home » Aktuality » Celorepubliková výzva PARKY V POHYBU
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Celorepubliková výzva PARKY V POHYBU


Budování bezpečných a kvalitních městských parků a zelených ploch, které vybízí k pohybu a radosti  se dle současných výzkumů jeví jako kvalitní nástroj k podpoře a propagaci aktivního životního stylu, s potenciálem dlouhodobě ovlivnit přístup a odpovědnost občanů České republiky ke svému zdraví.

Státní zdravotní ústav ve spolupráci s Katedrou rekreologie FTK UPOL za podpory Ministerstva zdravotnictví  proto vyhlašuje celorepublikovou výzvu PARKY V POHYBU! Vyzýváme tak města, obce, městské části, sdružení či organizace, aby se aktivně zapojily, vzájemně se inspirovaly a sdílely zkušenosti, dojmy a zážitky z prostředí městských parků, dětských hřišť a zelených ploch.

Celorepubliková výzva PARKY V POHYBU vzniká při příležitosti Světového dne zdraví 7. 4. 2016, tématem pro rok 2016/17 je onemocnění  zvané  diabetes mellitus, nebo také cukrovka. Právě pohybová aktivita a zdravý životní styl jsou vysoce preventivními faktory tohoto onemocnění. Výzva PARKY V POHYBU se však netýká jen programů a aktivit zaměřených na prevenci tohoto onemocnění, ale týká se všech aktivit a intervencí v přírodním prostředí, jež zlepšují kondici a podporují zdravé tělo a v něm i zdravého ducha.

Tak s chutí do toho!

Stránky výzvy zní:

http://parkyvpohybu.wix.com/vyzva

 

Výzva je součástí Projektu podpory zdraví  č. 10573 „Významné dny ve zdravotnictví v kontextu podpory zdraví“, podpořeného z Národního programu zdraví Ministerstva zdravotnictví pro rok 2016.

Nahoru