Home » Aktuality » Světový den Alzheimerovy choroby – Pochodem...
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Světový den Alzheimerovy choroby – Pochodem proti Alzheimerově chorobě! 21. 9. 2015


Světový den Alzheimerovy choroby připadá na 21. září a celosvětově se rok od roku těší stále větší pozornosti. Problematika této choroby však nespočívá pouze v její úspěšné léčbě, ale také v tom, jak jejímu propuknutí úspěšně předejít, což je často opomíjeno. Nezřídka kdy se také zapomíná na fakt, že nemoc se netýká pouze seniorů, ale také o poznání mladších ročníků, pro které je znalost účinné prevence stěžejní. Centrum podpory veřejného zdraví se proto pod hlavičkou Státního zdravotního ústavu rozhodlo v tento den uspořádat akci, jejímž posláním bude seznámit širokou veřejnost s možnostmi prevence tohoto zákeřného onemocnění.

Akce s názvem „Pochodem proti Alzheimeru“ se bude konat v městském parku Stromovka a začne shromážděním účastníků v prostorách nádvoří Planetária Praha v 18:00. Následovat bude úvodní slovo a zahájení průvodu. Vycházkovým tempem se vydáme po okruhu dlouhém cca 2,5 km. Pochod samotný má znázorňovat ukázku jednoduché pohybové aktivity, která nás nestojí téměř nic, ale jako jedna z metod účinné prevence proti tomuto onemocnění, je k nezaplacení. V průběhu trasy návštěvníci obdrží dárkem plátěné tašky s tématikou akce, které budou obsahovat informační materiály týkající se prevence Alzheimerovy choroby a volné vstupenky na film Noční obloha 8K, jehož promítání bude součástí doprovodného programu. Pochod bude zakončen opět na nádvoří planetária, odkud se návštěvníci budou moci přesunout do vestibulu, kde bude zdarma ke zhlédnutí stálá astronomická výstava. V 19:15 začne v promítací kopuli další doprovodný program, který se bude skládat z krátké přednášky na téma Alzheimerova choroba a prevence, následovat bude promítání filmu planetária

 nakonec návštěvníci obdrží symbolický dárek – svítící náramky, které budou znázorňovat funkční, tedy svítící, neuronovou síť - zdravý mozek, a které jim posvítí na cestu nočním parkem domů.

Program Program

Leták o Alzheimerově chorobě
http://www.szu.cz/uploads/documents/czzp/edice/plny_tisk/alzheimer_tisk.pdf

Odkazy:
https://www.facebook.com/CentrumPodporyVerejnehoZdravi
http://elpida.cz/web/refestival/

facebook událost - https://www.facebook.com/events/1487633174891650/
youtube video - https://www.youtube.com/watch?v=H_7MydDrEAQ

Nahoru