Home » Témata zdraví a bezpečnosti » Zdraví, výživa, bezpečnost potravin a předmětů... » Zdraví, výživa a potraviny » Kvalita potravin je jako láska.
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Kvalita potravin je jako láska.

Kvalita potravin je jako láska. Kdo ji opravdu prožil, není třeba mu ji složitě vysvetlovat. Kdo ne, tomu ji nikdy nevysvětlite.


Vyslechl jsem některé reakce na příspěvek věnovaný definici "kvality potravin". Reakce na situaci v ČR jsou pozitivní, ale často i velmi nenávistné až hysterické. Stačí se začíst na serverech, jak lidé různě reagují, většinou bohužel patologicky, méně věcně. Asi je to tou dobou a reakce o skutečnosti vlastně nevypovídají nic.. Diskuse bude jistě pokračovat a názory se tak mohou tříbit.

Snad by se situace dala v nadsázce parafrazovat slovy známé pisne skupiny Elán:

"Aj keď je "kvality" stále viac, na cene stúpa.

Veksláci márne dúfajú, že si ju kúpia.

Psychólog sa v nej nevyzná, veď nie je hlúpa.

Aj keď je "kvality" stále viac, na cene stúpa.

Óó, na cene stúpa."

To co potřebujeme, je postupná výchova k vnímání kvality. Jsme na dlouhé, ale pozitivní cestě. "Z pubertálních lásek se časem dostaneme i k opravdové lásce (láskám?), která snad vydrží na celý život. Pevné pouto v lásce podmiňují endorfiny. A to chceme i od potravin. Jsou jako droga, chceme aby nám navozovaly příjemné pocity. Ty si slabší jedinci navozují drogami. Tak vidíte, jak důležitá je kvalita potravin a jejich výběr do zdravé diety. Ještě pořád tomu nevěříte?

J.Ruprich, CZVP

Nahoru