SZÚ

Kontaktní údaje


Státní zdravotní ústav
Šrobárova 49/48
Praha 10, 100 00
Tel.: 26708 1111
E-mail pro elektronická podání:
podatelna@szu_cz
E-mail pro elektronickou fakturaci:
fakturace@szu_cz
Běžný tvar e-mailu zaměstnanců SZÚ:
jmeno.prijmeni@szu_cz
Datová schránka: ymkj9r5
IČ: 75010330
DIČ: CZ75010330
Č. účtu: 1730101/0710
Profily zadavatele:
e-Gordion
Tendermarket
NEN
Tisková mluvčí:
Štěpánka Čechová
Tel.: 725 191 383
Home » Témata zdraví a bezpečnosti » Zdraví, výživa, bezpečnost potravin a předmětů... » Zdraví, výživa a potraviny » Nežádoucí zdravotní reakce po konzumaci...
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Nežádoucí zdravotní reakce po konzumaci potravin – webový portál Nutrivigilance CZ

Centrum zdraví, výživy a potravin obdrželo během uplynulého měsíce 5 nových hlášení od spotřebitelů, kteří se setkali s nežádoucí zdravotní reakcí po konzumaci potravin. Nahlášeny byly z odlišných částí ČR celkem 4 různé potraviny. V jednom případě byla nahlášena reakce po konzumaci doplňku stravy. Ve všech případech šlo o výskyt obtíží u jednotlivých osob (4 dospělé osoby, 1 dítě). S některými konzumenty byl navázán zpětný kontakt s cílem doplnit poskytnuté informace pro následnou analýzu a hodnocení souvislosti, kterým se nyní pracovníci CZVP zabývají.


Zároveň Centrum odpovídalo spotřebitelům na dotazy související s projektem Nutrivigilance. Jedním z posledních dotazů byla možnost vkládání komentářů o nežádoucích účincích po konzumaci potravin na web přímo od spotřebitelů. Pro dovysvětlení: webové stránky projektu Nutrivigilance CZ patří k internetovým stránkám institucí státní správy, které nejsou určeny pro vkládání informací od spotřebitelů přímo jako např. do různých příspěvkových blogů, diskuzí apod. Výsledky přijatých hlášení budou na web projektu umísťovány v určitých časových intervalech pracovníky CZVP. Cílem není vytvořit "masově navštěvovaný portál", ale dát spotřebitelům šanci podělit se o své zkušenosti s odborníky na bezpečnost potravin a aplikované výživy, což by mělo vyústit, v odůvodněných případech, k zvýšení ochrany a podpory veřejného zdraví prostřednictvím OOVZ.

Domovská stránka portálu NUTRIVIGILANCE: http://nutrivigilance.szu.cz/

Mgr. S. Bischofová

J.Ruprich

Nahoru