Home » Témata zdraví a bezpečnosti » Zdraví, výživa, bezpečnost potravin a předmětů... » Zdraví, výživa a potraviny » Výrobce potravin v ČR může dobrovolně umístit...
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Výrobce potravin v ČR může dobrovolně umístit logo Nutri-Score na na přední obal výrobku.

Potvrdili  nám to v rozhovoru  na MZe ČR. Nový systém Nutri-Score, který odhaduje základní nutriční hodnotu potraviny pro zdraví spotřebitele, se začal objevovat na obalech potravin v ČR Značení je dobrovolné. V obchodech ALBERT se objevily první potraviny/pokrmy, které na obalu  nesou logo Nutri-Score . Spotřebitelé se tak začínají s novým poradním "zdravotním logem" setkávat.


Lidé asi zatím nebudou z tohoto loga moudří. Je škoda, že se o něm více v médiích nemluví. Zatím jsme viděli výrobky z Německa, kde se logo dobrovolně používá o listopadu 2020. Podobně se už používá v řadě zemí střední Evropy – Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko a teď i Česko. Jistě se spotřebitelé začnou ptát, co to vlastně je.

Výrobky nabízené v supermarketu Albert v Brně:

Albert_Nutri_Score.jpg Albert_Nutri_Score.jpg (1.10 MB 19.12.2020 17:49)

prof. J.Ruprich, CZVP SZÚ, 19.12.2020

Chcete si přečíst více o systému Nutri-Score?

Na webu SZÚ jsme zveřejnili několik příspěvků, které si můžete prostudovat. Samozřejmě najdete spoustu informací na internetu. Podle mediálních zpráv, ČR systém Nutri-Score nepodporuje. Přiklání se k několika zemím, vedené Itálií, která prosazuje tzv. „baterkový systém“. Rozhodnutí, jaký systém značení pro spotřebitele by měla EU rozhodnout v roce 2022.

Nahoru