Home » Témata zdraví a bezpečnosti » Cestovní medicína » Zdravotní rizika při cestování
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Zdravotní rizika při cestování

Doporučení pro účastníky světového šampionátu ve fotbale v roce 2018 v Ruské federaci

Od poloviny června do poloviny července proběhne v Ruské federaci světový šampionát ve fotbale. Šampionát se bude konat na několika místech po celé Ruské federaci a zúčastní se ho sportovci a diváci z pěti kontinentů. Při každé shromažďovací akci velkého rozsahu hrozí zvýšené riziko výskytu přenosných onemocnění. MZ ČR zveřejnilo doporučení pro účastníky této akce se zaměřením na epidemiologickou situaci nejen v Ruské federaci, ale i v domovských zemích všech zúčastněných.


 

Odkaz na stránky CDC - Yellow book

Odkaz na stránky CDC, kde je každé dva roky publikována tzv. Yellow Book se zajímavými a aktuálními informacemi o možných zdravotních rizicích spojených s cestováním.


 

Cestovní lékárnička

red_cross.jpg Obsah vaší cestovní lékarničky by měl respektovat délku pobytu, dostupnost zdravotní péče v zemi, kam cestujete a počet spolucestovatelů. Léky ponechejte v originálním balení - hrozí nebezpečí záměny, případně podezření z převážení narkotik. Vždy sledujte dobu použitelnosti (datum expirace) jednotlivých léků a čtěte pečlivě příbalové informace (vhodnost pro děti, těhotné, riziko nesnášenlivosti nebo kontraindikace). Zabezpečte lékárničku před sluncem, teplem a vlhkem. Léky uschovejte mimo dosah dětí!  


 

Horečka Dengue v Brazilii

Ministerstvo zdravotnictví Brazilie potvrdilo dne 19.3.2008 propuknutí epidemie horečky Dengue na svém území, konkrétně ve spolkovém státě Rio de Janeiro. Od počátku tohoto roku do 17. září bylo na území státu Rio de Janeiro hlášeno již 43 523 případů horečky Dengue a 54 úmrtí na toto onemocnění. Horečka Dengue se v minulých měsících objevila také v dalších státech Latinské Ameriky.


 

Nahoru