SZÚ

Kontaktní údaje


Státní zdravotní ústav
Šrobárova 49/48
Praha 10, 100 00
Tel.: 26708 1111
E-mail pro elektronická podání:
podatelna@szu_cz
E-mail pro elektronickou fakturaci:
fakturace@szu_cz
Běžný tvar e-mailu zaměstnanců SZÚ:
jmeno.prijmeni@szu_cz
Datová schránka: ymkj9r5
IČ: 75010330
DIČ: CZ75010330
Č. účtu: 1730101/0710
Profily zadavatele:
e-Gordion
Tendermarket
NEN
Tisková mluvčí:
Štěpánka Čechová
Tel.: 725 191 383
Home » Témata zdraví a bezpečnosti » Podpora zdraví » Kojení. Předškolní věk dětí » SOUTĚŽ PRO MATEŘSKÁ CENTRA
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

SOUTĚŽ PRO MATEŘSKÁ CENTRA


Dobrý den všem příznivcům kojení!

Dovolujeme si Vás oslovit s kampaní, kterou při příležitosti blížícího se Světového týdne kojení připravil Státní zdravotní ústav (SZÚ) pro aktivní a přemýšlivé rodiče scházející se v Mateřských centrech. SZÚ se dlouhodobě podílí na propagaci kojení a jeho příznivého vlivu na zdraví a spokojenost dítěte i matky a každoročně 1. – 7. srpna připomíná Světový týden kojení.

Vytvořili jsme pro Vás  plakát věnující se 17 zajímavým tematickým okruhům spojeným s kojením. Jeho text byl zpracován na základě materiálu vydaného World Alliance for Breastfeeding Action (WABA), která každoročně téma Světového týdne kojení vyhlašuje. To letošní zní

Kojení: klíč k udržitelnému rozvoji“.

 WABA tímto tématem navazuje na 17 cílů trvale udržitelného rozvoje, které světoví lídři odsouhlasili v září 2015 na summitu Organizace spojených národů v New Yorku. WABA ukazuje, že každý z těchto 17 hlavních cílů směřujících k trvale udržitelnému rozvoji má svou souvislost i s kojením.

K Světovému týdnu kojení a jeho letošnímu tématu se vztahuje i naše výzva:

Pomozte spolu s námi rozšířit povědomí o významu kojení i jeho roli v trvale udržitelném rozvoji!

 

Soutěžte s námi v kreativním, stručném a výstižném zpracování letošního tématu Světového týdne kojení = „Kojení: klíč k udržitelnému rozvoji“. Společně se zmiňovaným plakátkem si stáhněte a vytiskněte i dvě prázdné stránky opatřené pouze logy a barevným rámečkem, které za plakátem následují. Právě na ně můžete graficky (např. obrázkem) či jinou formou (např. textem) vyjádřit, jaké další přínosy v souvislosti s udržitelným rozvojem podle Vás kojení má. Pokud máte pocit, že Vaše fantazie je formátem 2D příliš svázaná, nerozpakujte se téma zpracovat i ve 3D, výtvory vyfoťte a fotografie nám zašlete (např. ve formě  obrázku formátu .jpg). A jestli Vám k Vašemu vyjádření na tak důležité a zajímavé téma jen 2 stránky nestačí, klidně si je vytiskněte dvakrát, třikrát, pětkrát… :-)

Je na Vašem centru, zda se rozhodnete téma kampaně zpracovat společnou prací spojenou např. s diskuzí nad tématem nebo zda necháte rodiče na příspěvku pracovat samostatně.

Vaše práce potom za Mateřské centrum pošlete do 15. října 2016 buď naskenované na emailovou adresu tydenkojeni@szu_cz nebo poštou na adresu:

Ing. Linda Fröhlichová

Státní zdravotní ústav

Šrobárova 48

100 42 Praha 10

(Obálku označte heslem TÝDEN KOJENÍ!).

Nejzajímavější zpracování tématu odměníme drobným ekologickým dárkem a všechna zúčastněná mateřská centra zároveň dostanou certifikát o účasti v soutěži. Nejhezčí příspěvky budou vystaveny na webových stránkách Státního zdravotního ústavu www.szu.cz

I kreativita Vašeho mateřského centra může pomoci rozšířit povědomí o významu kojení v celosvětovém tématu, kterým trvale udržitelný rozvoj je. Těšíme se na Vaše příspěvky!

S pozdravem

Ing. Linda Fröhlichová, Mgr. Veronika Dugovičová, Mgr. Markéta Paulová, Ph.D.

Centrum podpory veřejného zdraví, Státní zdravotní ústav

Děkujeme všem za účast v soutěži. Ceny získala následující centra:

Mateřské centrum Koťátko Jiříkov Mateřské centrum Koťátko Jiříkov

Rodinné centrum Heřmánek, Hradec Králové Rodinné centrum Heřmánek, Hradec Králové 

Semínko země, z. s., Semily Semínko země, z. s., Semily

Mateřské centrum Rybička, Praha 4 Mateřské centrum Rybička, Praha 4

MC Pohádka, Jesenice u Prahy MC Pohádka, Jesenice u Prahy


 

 

Nahoru