Home » Témata zdraví a bezpečnosti » Nemoci a jejich prevence » Infekční nemoci » A - Z infekce » CH » Chřipka » Nový typ chřipky "pandemic (H1N1) 2009" (dříve...
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Nový typ chřipky "pandemic (H1N1) 2009" (dříve mexická, prasečí chřipka)

Epidemiologická situace

Situace v ČR. Tiskové zprávy MZ ČR. Informace o počtech nemocných podle WHO a situačních zpráv z ECDC - archiv článků.


 

Zprávy a informace z Národní referenční laboratoře pro chřipku

Stanovisko Národní referenční laboratoře pro chřipku k diskusi o pandemii chřipky. Chronologie výskytu "Pandemic (H1N1) 2009" v ČR. Prezentace - Hradecké vakcinologické dny. Dynamika výskytu onemocnění virem "pandemic (H1N1) 2009" v ČR. Doporučený postup při odběru. Odběr a zasílání klinického materiálu. Vzor žádanky.


 

Také si přečtěte o chřipce (odkazy na zajímavé články)

Odpovědi na nejčastější dotazy v souvislosti s očkováním proti chřipce "Pandemic (H1N1) 2009" - ECDC. Clinical features of severe cases of pandemic influenza. Why healthcare workers are a priority group for pandemic influenza A(H1N1) vaccination? The Lancet 's H1N1 Resource Centre.


 

Informace k novému typu chřipky A (H1N1)

Informace pro lůžková zařízení. Mitigace - uplatňování zmírňování důsledků pandemie chřipky. Často kladené otázky - aktualizace. Reakce ministerstva zdravotnictví na nezodpovědný postoj některých praktických lékařů k očkování proti chřipce A(H1N1). Stanovisko k omezení očkování proti chřipce v Kanadě. Grafický leták WHO "jak chránit sebe a ostatní". Co je dobré mít připraveno doma v případě chřipkového onemocnění. Osobní ochranná opatření pro omezení rizika nákazy nebo přenosu lidské chřipky. Základní informace. Informační leták MZ. Doporučení Ministerstva zdravotnictví. Známky a projevy onemocnění. Onemocnění a těhotné ženy.  


 

Nahoru