Home » Témata zdraví a bezpečnosti » Nemoci a jejich prevence » Infekční nemoci » A - Z infekce » CH » Chřipka » Tisková konference před zahájením chřipkové...
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Tisková konference před zahájením chřipkové sezóny 2019/2020

14. října 2019 proběhla za účasti vedoucího regionální Kanceláře WHO v ČR Dr. Srđana Matiće a dalších významných hostů ve Státním zdravotním ústavu tisková konference před zahájením chřipkové sezóny 2019/2020.  


Státní zdravotní ústav uspořádal dne 14. října 2019 pod záštitou náměstkyně ministra zdravotnictví pro ochranu a podporu veřejného zdraví a hlavní hygieničky Mgr. Evy Gottvaldové tiskovou konferenci před zahájením chřipkové sezóny 2019/2020.

Tiskové konference se zúčastnili ředitel Státního zdravotního ústavu MUDr. Pavel Březovský, MBA, plk. prof. MUDr. Roman Chlíbek, Ph.D., vedoucí katedry epidemiologie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany a vědecký sekretář České vakcinologické společnosti ČLS JEP, MUDr. Jan Kynčl, Ph.D., vedoucí Oddělení epidemiologie infekčních nemocí a MUDr. Martina Havlíčková, CSc., vedoucí Národní referenční laboratoře pro chřipku a nechřipkové respirační nákazy oba ze SZÚ. Tiskové konference se také jako host zúčastnil vedoucí regionální Kanceláře WHO v ČR Dr. Srđan Matić, podpora Světové zdravotnické organizace pomáhá v ČR realizovat mnoho aktivit nejen v oblasti prevence onemocnění chřipkou.

Přítomní novináři byli seznámeni s různými aspekty onemocnění chřipkou, které může způsobit vážné zdravotní komplikace i u zcela nerizikových pacientů a tudíž představuje vážný problém zdravotní, sociální i ekonomický jak pro jednotlivce, tak i pro společnost. Chřipka je infekce, jíž lze předejít očkováním. Prioritou očkování by měli být senioři, malé děti, těhotné ženy a chronicky nemocní lidé, stejně jako zdravotničtí pracovníci. Očkováním chráníme nejen sebe, ale i své okolí.

Níže je k dispozici tisková zpráva a přednesené prezentace

Chripka_TIS_ZPR_fin.pdf Chřipka_TISKOVÁ_ZPRÁVA

TK_chripka_rijen_2019_Kyncl.pdf Tisková konference chřipka MUDr Kynčl

TK_chripka_14_10_19MH.pdf Tisková konference chřipka MUDr. Havlíčková

Chripka_ockovat_neockovat_TK2019_Chlibek_.pdf Tisková konference chřipka prof.Chlibek

Nahoru