Home » Témata zdraví a bezpečnosti » Nemoci a jejich prevence » Infekční nemoci » Akutní respirační infekce » Chřipka » Zpráva o chřipkové aktivitě, hlášení a výsledky... » Chřipková sezóna 2010/2011 » Zpráva NRL pro chřipku a NRL pro nechřipkové...
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Zpráva NRL pro chřipku a NRL pro nechřipkové respirační viry - 7. KT

Zpráva NRL pro chřipku (SZÚ) o chřipkové aktivitě.


 

Výtah ze zprávy: (celý text zprávy - viz pdf soubor)

V 7.týdnu bylo v ČR hlášeno na každých 100 000 obyvatel celkem 1704 nemocných s akutní respirační infekcí včetně chřipky, což představuje v porovnání s předchozím týdnem pokles o 7,6% (pokles je evidován ve všech věkových skupinách). Na území České republiky nadále probíhá chřipková epidemie, která je pravděpodobně již těsně za svým vrcholem. Nejvyšší počty nemocných jsou hlášeny z východní části státu, zejména z krajů Pardubického, Jihomoravského a Moravskoslezského. Počet nemocných, jejichž stav vyžaduje intenzivní péči (k pátku bylo hlášeno celkem 114 případů a z tohoto počtu 16 úmrtí) zatím ještě neklesá. Počty nemocných chřipkou by se v příštím týdnu však již mohly začít snižovat.

 

Zpráva o chřipkové situaci v pdf - 7. kalendářní týden, 2011 Zpráva o chřipkové situaci v pdf - 7. kalendářní týden, 2011 (35,60 KB)

 

 

 

Nahoru