Home » Témata zdraví a bezpečnosti » Zdraví a životní prostředí » Kvalita vody » Pitná voda » Má ČR skutečně nedostatečné požadavky na...
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Má ČR skutečně nedostatečné požadavky na kvalitu pitné vody?

Stanovisko Státního zdravotního ústavu k nedávným poplašným zprávám ze strany Akademie věd ČR k českým předpisům na kvalitu pitné vody a její bezpečnosti Stanovisko Státního zdravotního ústavu k nedávným poplašným zprávám ze strany Akademie věd ČR k českým předpisům na kvalitu pitné vody a její bezpečnosti (1,36 MB)

Stanovisko SZÚ podpořily i další profesní organizace: Asociace pro vodu ČR (Obavy o kvalitu pitné vody nejsou na místě, viz http://www.czwa.cz/) a Česká lékařská společnost – Společnost hygieny a komunitní medicíny (Prohlášení výboru Společnosti hygieny a komunitní medicíny ČLS k expertnímu stanovisku AV ČR o bezpečnosti pitné vody v ČR, viz http://www.spolecnost-hygieny.cz/home).

Vzhledem k tomu, že SZÚ nesouhlasí s obhajobou a tvrzením AV ČR, že expertní stanovisko AVex č. 2/2019 a související mediální vystoupení jeho odborného garanta bylo korektním dokumentem resp. korektním vystoupením, nadále probíhá diskuse mezi ředitelem SZÚ a předsedkyní AV ČR v této věci.

Na vyžádání můžeme sdělit podrobnosti.

28. 6. 2019

Nahoru