Home » Aktuality » Novou tiskovou mluvčí se od 1. 7. 2021 stala...
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Novou tiskovou mluvčí se od 1. 7. 2021 stala Štěpánka Čechová

Novou tiskovou mluvčí Státního zdravotního ústavu se od 1. 7. 2021 stala Štěpánka Čechová, která dříve působila mimo jiné jako ředitelka odboru komunikace s veřejností a tisková mluvčí Ministerstva zdravotnictví ČR, nebo tisková mluvčí Ministerstva spravedlnosti ČR.


„Jedním z cílů, které jsem deklarovala při mém jmenování do funkce, bylo zviditelnění veškerých činností SZÚ. Naše agenda je rozsáhlá, aktuálně jde například o vyšetřování mutací koronaviru. Kromě infekčních nemocí se věnujeme také problematice hodnocení zdravotních rizik v návaznosti na životní a pracovní prostředí, potraviny a toxiny. Významnou součástí našich dlouhodobých úkolů jsou i programy prevence infekčních a neinfekčních onemocnění. Velmi zajímavou oblastí je také téma zdravého životního stylu a jeho významu pro zachování co nejlepší zdravotní kondice každého z nás. Chci o našich aktivitách pravidelně informovat, aby se lidé častěji dozvídali o zajímavém a důležitém poslání mnoha odborníků SZÚ,“ řekla k nástupu nové tiskové mluvčí ředitelka Státního zdravotního ústavu MUDr. Barbora Macková.

„Jsem velice ráda, že mohu navázat na zkušenosti, které jsem získala na ministerstvu zdravotnictví a pokračovat v oblasti komunikace zdravotnických témat. Zároveň prosím kolegyně a kolegy z médií, pokud mají zájem dostávat tiskové zprávy a informace ze Státního zdravotního ústavu, aby mi zaslali své kontakty na e-mail stepanka.cechova@szu_cz. Ti, ke kterým se tato tisková zpráva dostala přímo, tedy na jejich e-mail, již na našem seznamu médií jsou a samozřejmě není třeba kontakt posílat znovu. Naopak, pokud si zprávy SZÚ dostávat nepřejete, prosím, informujte mě stejnou cestou,“ uvedla Štěpánka Čechová.

Kontakt:

Štěpánka Čechová, tel: 725 191 383, mail: stepanka.cechova@szu_cz, nadále je také funkční e-mailová adresa tisk@szu_cz.

 Stěpánka Čechová

Nahoru